İstoç Tanıtım

İstoç Tanıtım

İstoç Ticaretinizi
Büyütmenizin
En İyi Yolu

İstoç Ticaretinizi Büyütmenizin En İyi Yolu

Toptan ürün satışlarınızı, toptan ticaretin adresi istoc.com‘da arttırmak için hemen bir mağaza açın.

İstoç Toptan Satış Tanıtım
İstoç Toptan Satış Tanıtım

Giriş

Toptan Alışverişin Adresi

Binlerce alıcı ve satıcı toptan alışveriş için istoc.com’da buluşuyor.

İstoç üretici firmalar, distribütör firmalar, ithalatçı firmalar, büyük toptancılar; Cam, porselen, metal ve plastik mutfak eşyaları, endüstriyel mutfak ürünleri, hotel, restaurant ve kafe tüketim ürünleri, mutfak ve banyo ürünleri, ev dekor ürünleri, elektrikli küçük ev aletleri, parti malzemeleri, yapı malzemeleri, kimyasal malzemeler, temizlik malzemeleri, kırtasiye ve ofis malzemeleri, hırdavat ve nalburiye ürünleri, av ve balıkçılık malzemeleri, ambalaj malzemeleri ve daha birçok ürün grubu satıcıları, toptan ticaret yapan alıcılar, perakende ticaret yapan alıcılar, internetten ticaret yapan alıcılar, tedarik hizmeti veren alıcılar, fabrikalar, kurumsal tüketiciler, ucuzluk pazarları, ev ve dekor ürün satıcıları, kırtasiyeler, nalburlar, hırdavatçılar, marketler ve daha birçok sektörden alıcılarla buluşturuyor.

İstoç Herkese Kazandırıyor

İstoç satıcılar için ürünleri sergileme ve yeni müşterilere ulaşmak için mükemmel bir platform sağlarken, alıcılar içinde binlerce ürüne en uygun fiyatlarla ulaşabilme, zaman tasarrufu, yeni ürünlerden ve kampanyalardan haberdar olabilme imkanı sağlar.

İstoç’ta Satıcı Olmak

Temel Satıcı Koşulları

İstoç’ta toptan satıcı olmak için aşağıdaki koşullara uygun olmanız gerekir.

İstoç toptan satış yapan bir B2B pazaryeridir. Üretici firmalar, distribütör firmalar, ithalatçı firmalar, büyük toptancılar istoc.com üzerinden çok çeşitli kategoride toptan ürün satışı gerçekleştirirler. Genel olarak alıcılar bölgesel toptancılar, AVM ucuzluk pazarları, ev dekor satıcıları, kırtasiyeler, nalburlar ve genel perakendeci satıcılardır.

  • Anonim, limited veya şahıs şirket tiplerinde faal bir kuruluş olmalısınız.
  • İstoç’ta perakende ve bireysel satış yapılmamaktadır. Bundan dolayı İstoç satıcılarının üretici, distribütör, ithalatçı veya toptancı bir firma olması gerekmektedir.
  • KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) yasal olarak geçerli ve teknik olarak güvenli elektronik posta sahibi olmalısınız.
  • Satışa sunduğunuz ürünler stoklarınızda olmalı ve envanterinize göre stok durumunu güncel tutmalısınız.
  • Satış öncesi ve sonrası tüm süreçleri yönetebilecek bir organizasyonunuz olmalı.

İstoç’ta Satış Yapmanın Maliyeti

İstoç’ta satıcı olmanız onaylandıktan sonra ilk mağaza açılışınızda yıllık sözleşme ile aylık (299$) 169$+KDV sabit faturalandırma yapılır. Yapılan satışlardan banka komisyonları ve hizmet masrafları için %2,98 komisyon alınır.

Satıcı hesabınız için yıllık ödeme yapılması durumunda istoc.com sizin için 300$ reklam harcaması yaparak yeni mağazanızın tanıtımını ve ilk satışların yapılması sağlar. Ayrıca müşterilerimizin mağazanızı tanıması ve ilk satışlarınızı yapmanızı sağlamak için lansman yapılır.

Ücretlendirmeler

Üyelik Ücreti

İstoç’ta satıcı olmanız onaylandıktan sonra ilk mağaza açılışınızda yıllık sözleşme ile aylık (299$) 169$+KDV sabit faturalandırma yapılır. Ayrıca satış komisyonu alınmaz.

Satıcı hesabınız için yıllık ödeme yapılması durumunda ilk defa mağaza açacak firmalara özel İstoç 300$ reklam harcaması yapar. Ayrıca İstoç müşterilerinin mağazanızı tanıması için duyuru ve reklam yapar. Böylelikle binlerce alıcının mağazanızı ziyaret etmesi ve ilk satışların gerçekleşmesini sağlayarak başarınızı garantiler.

Satış Komisyonu

Satış komisyonu satılan ürün başına, kategoriye göre değişen oranlarda ödenen bedeldir. Genelde tüm pazaryerleri ürünlerin satış toplamı üzerinden hesaplanan satış komisyonu yüzdesi oranında kesinti yapar. İstoç’ta ayrıca satış komisyonu ödemezsiniz.

Hizmet Komisyonu

Hizmet komisyonu banka komisyon ve hizmet ücretlerini içeren toplam satışa göre alınan ücrettir. Bu oran %2,98 olup, bankaların yapacakları değişikliklere göre güncellenir.

Lojistik Ücreti

İstoç’un anlaşma yaptığı kargo firmaları ile daha kolay ve ekonomik gönderim yapabilirsiniz. Gönderileriniz firmanızdan veya depolarınızdan teslim alınarak müşterilerinize gönderilir. Aylık gönderi toplam ücreti alacağınızdan mahsup edilir ya da kayıtlı kredi kartınızdan tahsil edilir.

Güncel anlaşmalı kargo ücretlerine satıcı panelinden ulaşabilirsiniz.

Satıcı Destek Hizmetleri

Satışlarınızı arttırmak için eğitim ve destekler İstoç tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. Ayrıca İstoç’tan ya da grup şirketlerimizden ya da hizmet sağlayıcı iş ortaklarımızdan ürün yönetimi, mağaza yönetimi, pazarlama, sosyal medya, internet reklamcılığı, dijital dönüşüm ve benzeri hizmetleri alabilirsiniz. İhtiyaçlar ve süreçler konusunda emsalsiz deneyimlere sahip olmaları başarınızı arttıracaktır.